מכשירי ספורט ציבוריים בפסגת זאב

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בפסגת זאב הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הכושר הממוקמים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הכושר השונים שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט השונים שנמצאים בפסגת זאב, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בפסגת זאב

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מתקני הכושר הציבוריים בפסגת זאב

בעבר האימון בעזרת מתקני כושר ציבוריים בפסגת זאב, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתעלו על מכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. בנוסף על יד לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק.
כמובן שבחדר כושר בפסגת זאב אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים לרוב בפסגת זאב?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני ספורט ציבוריים בפסגת זאב. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים בחדרי הכושר השונים בפסגת זאב, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בפסגת זאב

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בפסגת זאב, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר השונים , נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים בפסגת זאב. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בפסגת זאב אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מחלקה מדבקת מסתובבת ברחובות יש לשמור על טיפוח של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בפסגת זאב. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בפסגת זאב

את מכשירי הכושר הציבוריים, הנמצאים בפסגת זאב, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים הרבים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי הליכה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בפסגת זאב, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם חוות דעת על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בפסגת זאב האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו לאופנה בעת התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בפסגת זאב ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי פסגת זאב.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בפסגת זאב.