מכשירי ספורט ציבוריים בעכו

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בעכו הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מכשירי הספורט הקיימים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הספורט שממוקמים בתוך העיר שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הכושר שקיימים בעכו, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בעכו

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הכושר הציבוריים בעכו

בשנים האחרונות השימוש באמצעות מתקני כושר ציבוריים בעכו, נחשב לדבר מיושן. ההתייעלות של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לזנוח את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת בסמוך לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בעכו אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים בדרך כלל בעכו?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים בעכו. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מכשירים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים בחדרי הכושר בעכו, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שלא ניתן להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בעכו

ידוע כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בעכו, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד בשבילנו בצורה ייחודית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בעכו. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בעכו אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בעכו. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מכשירי הספורט הציבוריים בעכו

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים בעכו, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בעת האחרונה נסללו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בעכו, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם המלצות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בעכו האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים חזרו לאופנה בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בעכו.