מכשירי ספורט ציבוריים במעלות

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים במעלות הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מכשירי הכושר הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הספורט שנמצאים ממש על ידינו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט הממוקמים במעלות, יש להצטייד במידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים במעלות

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הכושר הציבוריים במעלות

בזמן האחרון השימוש באמצעות מתקני ספורט ציבוריים במעלות, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת ליד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר במעלות אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים לרוב במעלות?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים במעלות. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ניתן למצוא מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים בחדרי הכושר במעלות, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שבלתי אפשרי לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים במעלות

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר במעלות, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים במעלות. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום במעלות אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על ניקיון של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים במעלות. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים במעלות

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים במעלות, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים במעלות, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יתרה מזאת חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם המלצות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה במעלות האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. בגלל שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים במעלות.