מכשירי ספורט ציבוריים במגדל העמק

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים במגדל העמק האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הכושר הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הספורט שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט שקיימים במגדל העמק, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים במגדל העמק

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הכושר הציבוריים במגדל העמק

בזמן האחרון השימוש באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים במגדל העמק, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני תעלו על מתקני הספורט השונים, יש לבדוק את כשירותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יותר מכך ליד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר במגדל העמק אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים לרוב במגדל העמק?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני כושר ציבוריים במגדל העמק. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. קיימים מכשירים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הממוקמים בחדרי הכושר השונים במגדל העמק, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים במגדל העמק

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר במגדל העמק, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד לנו באופן אישי על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לבריאות שלכם. השתמשו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים במגדל העמק. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום במגדל העמק אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים במגדל העמק. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים במגדל העמק

את מכשירי הכושר הציבוריים, הממוקמים במגדל העמק, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים השונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים במגדל העמק, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה במגדל העמק האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בעת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים במגדל העמק.