מכשירי ספורט ציבוריים בכרמיאל

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בכרמיאל האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הספורט הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הספורט השונים שממוקמים ממש על ידינו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט השונים שנמצאים בכרמיאל, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בכרמיאל

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הכושר הציבוריים בכרמיאל

בשנים האחרונות האימון באמצעות מתקני ספורט ציבוריים בכרמיאל, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. ההתייעלות של חדרי הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני תעלו על מתקני הספורט השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת ליד לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בכרמיאל אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים לרוב בכרמיאל?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני כושר ציבוריים בכרמיאל. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מכשירים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים במכוני הכושר השונים בכרמיאל, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בכרמיאל

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בכרמיאל, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים בכרמיאל. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בכרמיאל אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על היגיינה של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בכרמיאל. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בכרמיאל

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים בכרמיאל, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בכרמיאל, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בכרמיאל האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בכרמיאל.