מכשירי ספורט ציבוריים ביקנעם

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר ביקנעם האהובים עלינו מכול. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הספורט הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הספורט השונים שקיימים ממש על ידינו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט שקיימים ביקנעם, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים ביקנעם

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הכושר הציבוריים ביקנעם

בשנים האחרונות השימוש באמצעות מתקני כושר ציבוריים ביקנעם, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתנסו את מתקני הכושר השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת על יד לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר ביקנעם אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים לרוב ביקנעם?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני כושר ציבוריים ביקנעם. ראשית קיימים מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. קיימים מכשירים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים במכוני הכושר ביקנעם, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שלא ניתן להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים ביקנעם

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים ביקנעם, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד לנו באופן אישי על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים ביקנעם. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום ביקנעם אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים ביקנעם. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים ביקנעם

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים ביקנעם, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי הליכה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים ביקנעם, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה ביקנעם האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בעת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים ביקנעם.