מכשירי ספורט ציבוריים בטמרה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בטמרה הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מכשירי הספורט הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הרחובות ולהשתמש ממתקני הכושר שקיימים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר הממוקמים בטמרה, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בטמרה

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מתקני הכושר הציבוריים בטמרה

בעבר האימון בעזרת מתקני כושר ציבוריים בטמרה, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לזנוח את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. יותר מכך על יד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בטמרה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים לרוב בטמרה?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי ספורט ציבוריים בטמרה. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ניתן למצוא מכשירים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים בחדרי הכושר השונים בטמרה, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בטמרה

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בטמרה, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד בשבילנו בצורה ייחודית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים בטמרה. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בטמרה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בטמרה. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מתקני הספורט הציבוריים בטמרה

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים בטמרה, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים השונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בעת האחרונה נסללו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בטמרה, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יתרה מזאת חלק מהאתרים יספקו לכם המלצות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בטמרה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בטמרה.