מכשירי ספורט ציבוריים בטירת הכרמל

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בטירת הכרמל הכה אהובים עלינו. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הכושר הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הספורט שנמצאים בתוך העיר שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הספורט הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט שקיימים בטירת הכרמל, יש להצטייד במידע חשוב אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בטירת הכרמל

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הכושר הציבוריים בטירת הכרמל

בשנים האחרונות השימוש בעזרת מכשירי ספורט ציבוריים בטירת הכרמל, נחשב לדבר מיושן. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתנסו את מתקני הכושר השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף על יד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בטירת הכרמל אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים לרוב בטירת הכרמל?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני כושר ציבוריים בטירת הכרמל. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מכשירים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר השונים בטירת הכרמל, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בטירת הכרמל

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בטירת הכרמל, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד בשבילנו באופן אישי על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים בטירת הכרמל. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בטירת הכרמל אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בטירת הכרמל. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים בטירת הכרמל

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בטירת הכרמל, ניתן למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים בטירת הכרמל, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בטירת הכרמל האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בעת התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בטירת הכרמל.