מכשירי ספורט ציבוריים בטבריה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בטבריה האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הספורט הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הספורט שנמצאים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הכושר השונים שקיימים בטבריה, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בטבריה

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מתקני הספורט הציבוריים בטבריה

בעבר השימוש בעזרת מכשירי כושר ציבוריים בטבריה, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. יותר מכך בסמוך לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בטבריה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים בדרך כלל בטבריה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים בטבריה. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ניתן למצוא מתקנים המדמים הליכה מהירה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים במכוני הכושר השונים בטבריה, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שלא ניתן להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בטבריה

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בטבריה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו באופן אישי על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממתקני הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בטבריה. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בטבריה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על היגיינה של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בטבריה. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מכשירי הספורט הציבוריים בטבריה

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים בטבריה, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים השונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בטבריה, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם המלצות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בטבריה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מכיוון שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בטבריה.