מכשירי ספורט ציבוריים בדרום

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בדרום הכה אהובים עלינו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הכושר הקיימים בפארקים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולהנות ממתקני הספורט השונים שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט השונים שנמצאים בדרום, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בדרום

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים בדרום

בעבר השימוש בעזרת מתקני כושר ציבוריים בדרום, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לעזוב את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני תעלו על מתקני הכושר השונים, יש לבדוק את תקינותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. יתרה מזאת בסמוך לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בדרום אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים לרוב בדרום?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בדרום. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מתקנים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים במכוני הכושר השונים בדרום, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שלא ניתן לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בדרום

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בדרום, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים בדרום. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בדרום אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מחלקה מדבקת מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בדרום. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מכשירי הספורט הציבוריים בדרום

את מכשירי הכושר הציבוריים, הממוקמים בדרום, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בעת האחרונה נסללו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בדרום, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יתרה מזאת חלק מהאתרים יספקו לכם המלצות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בדרום האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בדרום.