מכשירי ספורט ציבוריים בבית דגן

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר בבית דגן הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הספורט הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט השונים הממוקמים בבית דגן, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בבית דגן

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הכושר הציבוריים בבית דגן

בזמן האחרון השימוש בעזרת מתקני ספורט ציבוריים בבית דגן, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לזנוח את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מתקני הכושר השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יותר מכך בסמוך לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בבית דגן אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים בדרך כלל בבית דגן?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני כושר ציבוריים בבית דגן. ראשית ניתן למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. ישנם מתקנים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר השונים בבית דגן, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בבית דגן

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בבית דגן, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים בבית דגן. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בבית דגן אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בבית דגן. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מתקני הכושר הציבוריים בבית דגן

את מתקני הכושר הציבוריים, הנמצאים בבית דגן, אפשר למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בזמן האחרון נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בבית דגן, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יתרה מזאת חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בבית דגן האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בבית דגן.