מכשירי ספורט ציבוריים באשקלון

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר באשקלון הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא כעת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהשתמש ממתקני הספורט השונים שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט השונים שקיימים באשקלון, יש להצטייד בידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים באשקלון

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הספורט הציבוריים באשקלון

בזמן האחרון השימוש באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים באשקלון, נחשב לדבר לא מודרני. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתעלו על מכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת ליד לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באשקלון אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים לרוב באשקלון?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי ספורט ציבוריים באשקלון. ראשית קיימים מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מתקנים המדמים הליכה מהירה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים במכוני הכושר השונים באשקלון, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים באשקלון

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר באשקלון, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד בשבילנו בצורה אישית על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הספורט הציבוריים באשקלון. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באשקלון אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים באשקלון. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים באשקלון

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים באשקלון, ניתן למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להיכנס אל הפארקים המגוונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים באשקלון, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יתרה מזאת חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה באשקלון האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים הפכו לרלוונטיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים באשקלון.