מכשירי ספורט ציבוריים באשדוד

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר באשדוד האהובים עלינו מכול. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הכושר שנמצאים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר שקיימים באשדוד, יש להצטייד במידע חשוב אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים באשדוד

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הספורט הציבוריים באשדוד

בעבר השימוש באמצעות מתקני ספורט ציבוריים באשדוד, נחשב לדבר מיושן. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לזנוח את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתנסו את מתקני הכושר השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. יותר מכך ליד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באשדוד אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים בדרך כלל באשדוד?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי ספורט ציבוריים באשדוד. ראשית אפשר למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. קיימים מכשירים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר באשדוד, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שלא ניתן להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים באשדוד

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר באשדוד, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים באשדוד. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באשדוד אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על ניקיון של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים באשדוד. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כולם, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מתקני הכושר הציבוריים באשדוד

את מתקני הספורט הציבוריים, הקיימים באשדוד, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הדשא הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים באשדוד, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם חוות דעת על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה באשדוד האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים באשדוד.