מכשירי ספורט ציבוריים באריאל

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר באריאל הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שנמצאים בתוך העיר שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הספורט הממוקמים באריאל, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים באריאל

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הכושר הציבוריים באריאל

בזמן האחרון האימון בעזרת מכשירי כושר ציבוריים באריאל, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני תעלו על מתקני הכושר השונים, כדאי לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. יותר מכך בסמוך לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באריאל אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים בדרך כלל באריאל?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני ספורט ציבוריים באריאל. ראשית קיימים מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. קיימים מכשירים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים במכוני הכושר באריאל, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים באריאל

ידוע כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים באריאל, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי איש מקצוע. כעת, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים באריאל. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באריאל אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על ניקיון של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים באריאל. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם הגעתם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מכשירי הספורט הציבוריים באריאל

את מתקני הכושר הציבוריים, הממוקמים באריאל, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים השונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים באריאל, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה באריאל האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים באריאל.