מכשירי כושר ציבוריים בתל אביב

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר בתל אביב הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הנמצאים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולהשתמש ממתקני הספורט שקיימים בתוך העיר שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר הממוקמים בתל אביב, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בתל אביב

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הכושר הציבוריים בתל אביב

בשנים האחרונות השימוש באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים בתל אביב, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לזנוח את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני תעלו על מתקני הספורט השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. יתרה מזאת ליד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בתל אביב אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים בדרך כלל בתל אביב?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני ספורט ציבוריים בתל אביב. ראשית ישנם מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. אפשר למצוא מתקנים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים במכוני הכושר השונים בתל אביב, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שלא ניתן לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בתל אביב

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בתל אביב, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנבתנה במיוחד לנו באופן אישי על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם נהנים ממתקני הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים בתל אביב. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בתל אביב אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בתל אביב. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מתקני הכושר הציבוריים בתל אביב

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בתל אביב, ניתן למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להיכנס אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בתל אביב, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

בנוסף חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בתל אביב האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לרלוונטיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בתל אביב.