מכשירי כושר ציבוריים בשדרות

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בשדרות האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הספורט הנמצאים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הכושר השונים שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט השונים שקיימים בשדרות, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בשדרות

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מתקני הספורט הציבוריים בשדרות

בעבר האימון בעזרת מכשירי ספורט ציבוריים בשדרות, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לזנוח את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני תעלו על מתקני הכושר השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר קיימת סבירות כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. יתרה מזאת על יד לכול מתקין נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בשדרות אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים לרוב בשדרות?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני ספורט ציבוריים בשדרות. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר השונים בשדרות, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שאי אפשר להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בשדרות

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בשדרות, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד לנו באופן אישי על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים בשדרות. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בשדרות אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מחלקה מדבקת מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בשדרות. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כולם, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הספורט הציבוריים בשדרות

את מתקני הספורט הציבוריים, הקיימים בשדרות, אפשר למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בשדרות, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

יתרה מזאת חלק מהאתרים יספקו לכם המלצות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בשדרות האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים הפכו לרלוונטיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בשדרות.