מכשירי כושר ציבוריים ברמת גן

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים ברמת גן הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הספורט הנמצאים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הספורט שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט השונים שנמצאים ברמת גן, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים ברמת גן

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הכושר הציבוריים ברמת גן

בזמן האחרון האימון בעזרת מתקני ספורט ציבוריים ברמת גן, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של חדרי הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים עושים קאמבק. לפני תעלו על מתקני הכושר השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר ישנו סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. יתרה מזאת ליד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר ברמת גן אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים בדרך כלל ברמת גן?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים ברמת גן. ראשית ישנם מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. ישנם מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים במכוני הכושר השונים ברמת גן, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים ברמת גן

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים ברמת גן, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים ברמת גן. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום ברמת גן אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים ברמת גן. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כולם, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הספורט הציבוריים ברמת גן

את מתקני הכושר הציבוריים, הקיימים ברמת גן, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים ברמת גן, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יתרה מזאת חלק מהאתרים יספקו לכם חוות דעת על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה ברמת גן האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים ברמת גן.