מכשירי כושר ציבוריים בראשון לציון

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בראשון לציון האהובים עלינו מכול. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הספורט הממוקמים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הכושר שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הספורט השונים שקיימים בראשון לציון, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בראשון לציון

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הכושר הציבוריים בראשון לציון

בשנים האחרונות האימון בעזרת מתקני ספורט ציבוריים בראשון לציון, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של מכוני הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את כשירותם כאשר ישנה סבירות כי חלקם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת על יד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בראשון לציון אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים לרוב בראשון לציון?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי כושר ציבוריים בראשון לציון. ראשית אפשר למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מכשירים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר בראשון לציון, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בראשון לציון

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בראשון לציון, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד לנו באופן אישי על ידי איש מקצוע. כעת, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בראשון לציון. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בראשון לציון אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בראשון לציון. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מכשירי הכושר הציבוריים בראשון לציון

את מתקני הכושר הציבוריים, הנמצאים בראשון לציון, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בעת האחרונה נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בראשון לציון, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם המלצות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במכשירי הספורט הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בראשון לציון האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו לאופנה בזמן התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. בגלל שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בראשון לציון.