מכשירי כושר ציבוריים בקרית שמונה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר בקרית שמונה הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא עכשיו בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הספורט השונים שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הכושר השונים הממוקמים בקרית שמונה, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים בקרית שמונה

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מכשירי הספורט הציבוריים בקרית שמונה

בשנים האחרונות השימוש בעזרת מכשירי כושר ציבוריים בקרית שמונה, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. ההתפתחות של חדרי הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני תעלו על מתקני הכושר השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר קיימת סבירות כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. בנוסף על יד לכול מתקין נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בקרית שמונה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים בדרך כלל בקרית שמונה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני ספורט ציבוריים בקרית שמונה. ראשית ישנם מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. קיימים מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים במכוני הכושר בקרית שמונה, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בקרית שמונה

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בקרית שמונה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בקרית שמונה. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בקרית שמונה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בקרית שמונה. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מכשירי הספורט הציבוריים בקרית שמונה

את מתקני הספורט הציבוריים, הממוקמים בקרית שמונה, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בזמן האחרון נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני ספורט ציבוריים בקרית שמונה, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בקרית שמונה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בקרית שמונה.