מכשירי כושר ציבוריים בקריית ביאליק

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בקריית ביאליק הכה אהובים עלינו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הספורט הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולנצל ממתקני הכושר השונים שנמצאים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הכושר השונים הממוקמים בקריית ביאליק, יש להצטייד בידע הכרחי אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בקריית ביאליק

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הכושר הציבוריים בקריית ביאליק

בשנים האחרונות האימון באמצעות מתקני כושר ציבוריים בקריית ביאליק, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של מכוני הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לעזוב את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, מומלץ לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. יותר מכך בסמוך לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בקריית ביאליק אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים בדרך כלל בקריית ביאליק?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים בקריית ביאליק. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. קיימים מתקנים המדמים הליכה מהירה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים בחדרי הכושר השונים בקריית ביאליק, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בקריית ביאליק

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בקריית ביאליק, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים בקריית ביאליק. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בקריית ביאליק אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בקריית ביאליק. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים בקריית ביאליק

את מתקני הספורט הציבוריים, הקיימים בקריית ביאליק, אפשר למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בקריית ביאליק, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יתרה מזאת חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם המלצות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בקריית ביאליק האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בזמן התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בקריית ביאליק.