מכשירי כושר ציבוריים בקריית אתא

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר בקריית אתא הכה אהובים עלינו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הכושר הקיימים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא כעת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הספורט השונים שממוקמים ממש על ידינו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הספורט השונים שקיימים בקריית אתא, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בקריית אתא

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מתקני הכושר הציבוריים בקריית אתא

בזמן האחרון האימון בעזרת מתקני ספורט ציבוריים בקריית אתא, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לעזוב את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתשתמשו מתקני הכושר השונים, יש לבדוק את כשירותם כאשר ישנו סיכוי כי חלקם איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף על יד לכול מתקין נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בקריית אתא אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים בדרך כלל בקריית אתא?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בקריית אתא. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. ניתן למצוא מתקנים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים במכוני הכושר השונים בקריית אתא, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בקריית אתא

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בקריית אתא, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד בשבילנו בצורה ייחודית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לבריאות שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים בקריית אתא. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בקריית אתא אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על טיפוח של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בקריית אתא. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מכשירי הספורט הציבוריים בקריית אתא

את מתקני הכושר הציבוריים, הקיימים בקריית אתא, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להגיע אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי הליכה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בקריית אתא, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

בנוסף חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם המלצות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בקריית אתא האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בזמן התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן להיכנס אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בקריית אתא.