מכשירי כושר ציבוריים בקריית אונו

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר בקריית אונו האהובים עלינו מכול. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הספורט הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר השונים שקיימים בקריית אונו, יש להצטייד בידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בקריית אונו

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים בקריית אונו

בזמן האחרון האימון בעזרת מתקני כושר ציבוריים בקריית אונו, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתעלו על מכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת על יד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בקריית אונו אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים בדרך כלל בקריית אונו?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים בקריית אונו. ראשית אפשר למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מכשירים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר השונים בקריית אונו, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בקריית אונו

ידוע כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בקריית אונו, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי איש מקצוע. כעת, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים בקריית אונו. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בקריית אונו אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על ניקיון של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בקריית אונו. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים בקריית אונו

את מתקני הכושר הציבוריים, הנמצאים בקריית אונו, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בזמן האחרון נוצרו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בקריית אונו, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם המלצות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במתקני הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בקריית אונו האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הספורט הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בעת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על הכושר שלכם. בגלל שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים בקריית אונו.