מכשירי כושר ציבוריים בקצרין

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר בקצרין הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הספורט הנמצאים בגנים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הרחובות ולנצל ממתקני הספורט שקיימים ממש על ידינו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הכושר השונים שנמצאים בקצרין, יש להצטייד במידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בקצרין

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הכושר הציבוריים בקצרין

בעבר השימוש בעזרת מתקני כושר ציבוריים בקצרין, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לעזוב את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתשתמשו מתקני הכושר השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. בנוסף בסמוך לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בקצרין אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים לרוב בקצרין?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים בקצרין. ראשית ניתן למצוא מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. קיימים מתקנים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים במכוני הכושר השונים בקצרין, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בקצרין

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בקצרין, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד לנו בצורה ייחודית על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממתקני הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים בקצרין. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בקצרין אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מחלקה מדבקת מסתובבת בחוץ יש לשמור על ניקיון של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בקצרין. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בקצרין

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בקצרין, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי כושר ציבוריים בקצרין, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יתרה מזאת חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במתקני הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בקצרין האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מאחר שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר ולהפעיל את הגוף בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בקצרין.