מכשירי כושר ציבוריים בפרדס חנה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר בפרדס חנה הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הכושר הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולהנות ממתקני הכושר שקיימים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט שקיימים בפרדס חנה, יש להצטייד במידע חשוב אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בפרדס חנה

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הספורט הציבוריים בפרדס חנה

בשנים האחרונות האימון באמצעות מתקני כושר ציבוריים בפרדס חנה, נחשב לדבר לא מודרני. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הכושר הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני תעלו על מתקני הכושר השונים, כדאי לבדוק את תקינותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהם איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. יתרה מזאת ליד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בפרדס חנה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים בדרך כלל בפרדס חנה?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים בפרדס חנה. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מכשירים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים במכוני הכושר בפרדס חנה, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שלא ניתן להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בפרדס חנה

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בפרדס חנה, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים בפרדס חנה. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בפרדס חנה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מחלקה מדבקת מסתובבת ברחובות יש לשמור על ניקיון של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בפרדס חנה. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם הגעתם. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הכושר הציבוריים בפרדס חנה

את מכשירי הספורט הציבוריים, הממוקמים בפרדס חנה, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נוצרו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בפרדס חנה, תמצא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

יתרה מזאת חלק מהאתרים יספקו לכם המלצות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בפרדס חנה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מכיוון שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בפרדס חנה.