מכשירי כושר ציבוריים בעפולה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר בעפולה הכה אהובים עלינו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הספורט הקיימים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא כעת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הכושר שקיימים ממש על ידינו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הכושר השונים הממוקמים בעפולה, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בעפולה

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים בעפולה

בעבר האימון בעזרת מכשירי ספורט ציבוריים בעפולה, נחשב לדבר מיושן. ההתייעלות של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לזנוח את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתנסו את מכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר ישנו סיכוי כי חלקם איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. יותר מכך ליד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בעפולה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים לרוב בעפולה?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי כושר ציבוריים בעפולה. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. ישנם מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הנמצאים בחדרי הכושר בעפולה, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שבלתי אפשרי לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בעפולה

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בעפולה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד בשבילנו בצורה אישית על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים בעפולה. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם באופן אישי. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בעפולה אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על ניקיון של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בעפולה. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כולם, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הכושר הציבוריים בעפולה

את מכשירי הספורט הציבוריים, הממוקמים בעפולה, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים המגוונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נסללו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בעפולה, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם חוות דעת על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בעפולה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הכושר הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בעפולה.