מכשירי כושר ציבוריים בעמק יזרעאל

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בעמק יזרעאל הכה אהובים עלינו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מכשירי הכושר הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת החוצה ולנצל ממתקני הכושר השונים שנמצאים ממש על ידינו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט שנמצאים בעמק יזרעאל, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בעמק יזרעאל

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הכושר הציבוריים בעמק יזרעאל

בשנים האחרונות השימוש באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים בעמק יזרעאל, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מכשירי הכושר השונים, מומלץ לבדוק את תקינותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב הזנחה. יותר מכך על יד לכול מכשיר ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בעמק יזרעאל אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הממקומים בדרך כלל בעמק יזרעאל?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני כושר ציבוריים בעמק יזרעאל. ראשית ניתן למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה יעילה. ניתן למצוא מכשירים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים במכוני הכושר בעמק יזרעאל, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שלא ניתן לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בעמק יזרעאל

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים בעמק יזרעאל, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד לנו באופן אישי על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם נהנים ממתקני הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגוף שלכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים בעמק יזרעאל. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בעמק יזרעאל אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מאחר שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה נגיף מסתובב בחוץ יש לשמור על טיפוח של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בעמק יזרעאל. יש לזכור כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם הגעתם. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כולם, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מכשירי הכושר הציבוריים בעמק יזרעאל

את מכשירי הספורט הציבוריים, הממוקמים בעמק יזרעאל, אפשר למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להגיע אל הפארקים השונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בעמק יזרעאל, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במתקני הכושר הציבוריים, יש להתקשר אל משרדי העירייה בעמק יזרעאל האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בעמק יזרעאל.