מכשירי כושר ציבוריים בעמק חפר

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בעמק חפר האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מכשירי הספורט הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הספורט שנמצאים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הספורט הממוקמים בעמק חפר, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים בעמק חפר

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הכושר הציבוריים בעמק חפר

בעבר האימון באמצעות מתקני ספורט ציבוריים בעמק חפר, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתנסו את מכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר ישנה סבירות כי חלק מהם איבדו את איכותם עקב הזנחה. יתרה מזאת על יד לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בעמק חפר אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הממקומים לרוב בעמק חפר?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי ספורט ציבוריים בעמק חפר. ראשית ניתן למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ניתן למצוא מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הקיימים בחדרי הכושר השונים בעמק חפר, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים בעמק חפר

ידוע כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בעמק חפר, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנוצרה במיוחד למעננו באופן אישי על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הספורט הציבוריים בעמק חפר. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בעמק חפר אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הכושר הציבוריים הנמצאים בעמק חפר. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים בעמק חפר

את מתקני הכושר הציבוריים, הקיימים בעמק חפר, אפשר למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בעת האחרונה נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בעמק חפר, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מכשירי הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במכשירי הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בעמק חפר האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בעת התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מכיוון שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בעמק חפר.