מכשירי כושר ציבוריים בנתיבות

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בנתיבות הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מכשירי הספורט הקיימים בפארקים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הספורט השונים שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך הוא גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הכושר שנמצאים בנתיבות, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בנתיבות

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מתקני הספורט הציבוריים בנתיבות

בעבר האימון בעזרת מכשירי כושר ציבוריים בנתיבות, נחשב לדבר מיושן. ההתייעלות של חדרי הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לאנשי הספורט לעזוב את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתנסו את מכשירי הכושר השונים, מומלץ לבדוק את איכותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף בסמוך לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בנתיבות אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הקיימים לרוב בנתיבות?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מתקני ספורט ציבוריים בנתיבות. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ניתן למצוא מתקנים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות מיוחדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר השונים בנתיבות, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מתקני הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר לאחסן כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בנתיבות

ידוע לנו כי כול אימון ספורטיבי דורש מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בנתיבות, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד לנו בצורה אישית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הכושר הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגוף שלכם. התאמנו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במתקני הכושר הציבוריים בנתיבות. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בנתיבות אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על ניקיון של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בנתיבות. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את כפות הידיים בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. יתרה מזאת יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מכשירי הכושר הציבוריים בנתיבות

את מכשירי הספורט הציבוריים, הנמצאים בנתיבות, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים המגוונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון מרענן יותר. בנוסף, בזמן האחרון נבנו מסלולי הליכה ייחודיים, אפשר למצוא את מכשירי הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בנתיבות, תיתן לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בנתיבות האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לרלוונטיים בזמן התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת רשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן מומלץ להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. בגלל שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים שלכם, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את האנשים הקרובים לכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בנתיבות.