מכשירי כושר ציבוריים בנשר

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר השונים בנשר האהובים עלינו מכול. לעומת זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הספורט הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למלאים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הכושר השונים שקיימים ממש על ידינו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הספורט הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הכושר שנמצאים בנשר, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בנשר

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים בנשר

בשנים האחרונות האימון בעזרת מכשירי כושר ציבוריים בנשר, נחשב לדבר מיושן. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתנסו את מכשירי הכושר השונים, יש לבדוק את תקינותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהם איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. יתרה מזאת ליד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בנשר אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים בדרך כלל בנשר?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי ספורט ציבוריים בנשר. ראשית קיימים מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. קיימים מתקנים המדמים הליכה מהירה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים במכוני הכושר בנשר, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שאי אפשר להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בנשר

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בנשר, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנבתנה במיוחד בשבילנו בצורה ייחודית על ידי מומחה. כעת, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במכשירי הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים בנשר. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר השונים.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בנשר אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה בעיתיית בה נגיף מסתובב ברחובות יש לשמור על היגיינה של מכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים בנשר. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. עדיף לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כולם, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים בנשר

את מתקני הכושר הציבוריים, הקיימים בנשר, ניתן למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בנשר, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במתקני הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במתקני הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בנשר האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של הגוף האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה למסלול הריצה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים חזרו לאופנה בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. בגלל שאפשר להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני כושר ציבוריים בנשר.