מכשירי כושר ציבוריים במזכרת בתיה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר במזכרת בתיה הכה הכרחיים לנו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מתקני הכושר הנמצאים בפארקים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא בתקופה זאת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, מומלץ לצאת החוצה ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שממוקמים ממש על ידינו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הכושר השונים שנמצאים במזכרת בתיה, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון מהנה.

מתקני כושר ציבוריים במזכרת בתיה

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מתקני הספורט הציבוריים במזכרת בתיה

בעבר השימוש באמצעות מכשירי ספורט ציבוריים במזכרת בתיה, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של מכוני הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כאמור, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתנסו את מכשירי הכושר השונים, כדאי לבדוק את איכותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. יתרה מזאת על יד לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר במזכרת בתיה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר יוטיוב תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים לרוב במזכרת בתיה?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים במזכרת בתיה. ראשית ניתן למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ישנם מכשירים המדמים צעידה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים בחדרי הכושר השונים במזכרת בתיה, המשתמשים במשקל מלאכותי בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שבלתי אפשרי להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים במזכרת בתיה

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים במזכרת בתיה, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד לנו בצורה ייחודית על ידי מאמן. כעת, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים בגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים במזכרת בתיה. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום במזכרת בתיה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הספורט הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים במזכרת בתיה. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול המתאמנים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל ביתכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה קיימים מתקני הכושר הציבוריים במזכרת בתיה

את מכשירי הספורט הציבוריים, הממוקמים במזכרת בתיה, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים השונים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בזמן האחרון נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים במזכרת בתיה, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יתרה מזאת חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם המלצות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי כזה או אחר במכשירי הספורט הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה במזכרת בתיה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד מבוקש לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מתקני הספורט הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את המכרים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים במזכרת בתיה.