מכשירי כושר ציבוריים בכפר סבא

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בכפר סבא הכה אהובים עלינו. לעומת זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הכושר הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הכושר שנמצאים ממש על ידינו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להשתמש במתקני הכושר הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הספורט הממוקמים בכפר סבא, יש להצטייד בידע נחוץ אשר יבטיח לכם שתקבלו חווית אימון מרעננת.

מתקני כושר ציבוריים בכפר סבא

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים בכפר סבא

בשנים האחרונות השימוש באמצעות מכשירי כושר ציבוריים בכפר סבא, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר השונים והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לעזוב את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב הזנחה. בנוסף ליד לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בכפר סבא אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים בדרך כלל בכפר סבא?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי ספורט ציבוריים בכפר סבא. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מכשירים המדמים צעידה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. יתרה מזאת ניתן למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר השונים בכפר סבא, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך ליעיל, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. בגלל שלא ניתן להשאיר כמות גדולה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגופכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בכפר סבא

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בכפר סבא, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לבריאות שלכם. השתמשו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימון בחדרי הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים בכפר סבא. אם אין בידיכם תוכנית, אתם יכולים לבקש את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הקיימים במכוני הכושר השונים.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בכפר סבא אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מחלקה מדבקת מסתובבת ברחובות יש לשמור על טיפוח של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בכפר סבא. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. כדאי לנקות את המתקן לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים לחים ולנקות את הידיים בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו בעת שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, אנא מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בכפר סבא

את מתקני הספורט הציבוריים, הנמצאים בכפר סבא, ניתן למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מכשירי הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו ניתן למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בכפר סבא, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הכושר.

יותר מכך חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם חוות דעת על מכשירי הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן ישנו ליקוי במתקני הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בכפר סבא האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב אפשר למצוא את הטלפון של המשרד האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מאחר שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן ניתן להגיע למכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. מאחר שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי לא קל הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם אפשרות טובה לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מין הבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בכפר סבא.