מכשירי כושר ציבוריים בירושלים

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בירושלים הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מתקני הכושר הנמצאים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה צריכים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הרחובות ולהשתמש ממתקני הכושר השונים שקיימים בתוך העיר שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במתקני הספורט השונים שקיימים בירושלים, יש להצטייד בידע חשוב אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בירושלים

*התמונה להמחשה בלבד

הכרות עם מכשירי הספורט הציבוריים בירושלים

בזמן האחרון השימוש באמצעות מכשירי כושר ציבוריים בירושלים, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. הריבוי של מכוני הכושר והפיכת התחום לתחרותי יותר גרמה לנו לזנוח את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הכושר הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, יש לבדוק את תקינותם כאשר קיימת סבירות כי חלקם איבדו את איכותם עקב הזנחה. בנוסף בסמוך לכול מתקן ספורט נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בירושלים אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים בדרך כלל בירושלים?

ישנם כמה סוגים פשוטים של מכשירי כושר ציבוריים בירושלים. ראשית ניתן למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר אופקי לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המתקן והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ישנם מתקנים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר השונים בירושלים, המשתמשים במשקולות בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מתקני הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מתקני הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת טובה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בירושלים

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר בירושלים, עשינו זאת לפי תוכנית אימונים שנעשתה במיוחד בשבילנו בצורה ייחודית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממתקני הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות בכישורים הקיימים אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר השונים, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הכושר הציבוריים בירושלים. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של איש מקצוע בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בירושלים אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

מכיוון שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בירושלים. יש להבין כי מתאמנים נוספים השתמשו במתקנים לפניכם. עדיף לנקות את המכשיר לפני תחילת האימון בעזרת מגבונים לחים ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. יותר מכך יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המתקנים הציבוריים הם של כולם, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש להכניס את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן קיימים מכשירי הכושר הציבוריים בירושלים

את מתקני הכושר הציבוריים, הנמצאים בירושלים, אפשר למצוא בכמה מקומות. ראשית, אפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הקיימים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן יעד נוסף בו אפשר למצוא מתקני ספורט ציבוריים. כניסה לאתרי האון ליין וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בירושלים, תיתן לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הכושר.

בנוסף חלק מאתרי האינטרנט יספקו לכם חוות דעת על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר שימוש במתקני הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן מצאתם ליקוי במכשירי הספורט הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בירושלים האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הכושר הציבוריים הפכו לרלוונטיים בתקופת התפשטות מחלת הקורונה. בגלל שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, ניתן להניח כי הממשלה תמשיך לתת אישור לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהשתמש בהם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. בגלל שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד אטרקטיבי לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהכניסה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי ספורט ציבוריים בירושלים.