מכשירי כושר ציבוריים בחדרה

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים בחדרה הכה הכרחיים לנו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט. כך, מתקני הכושר הממוקמים בפארקים הציבוריים, הפכו לאטרקטיביים. דווקא כעת בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הפארק ולהנות ממתקני הכושר שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. החום הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הספורט הציבוריים אך החום גם מגביל אותנו. לפני תחילת השימוש במכשרי הספורט שנמצאים בחדרה, יש להצטייד במידע הכרחי אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בחדרה

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הספורט הציבוריים בחדרה

בשנים האחרונות השימוש באמצעות מכשירי כושר ציבוריים בחדרה, נחשב לדבר לא מודרני. ההתייעלות של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתאמנים לזנוח את הפארקים. אך כמו שאמרנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מתקני הספורט הציבוריים חוזרים לאופנה. לפני שתעלו על מכשירי הכושר השונים, יש לבדוק את כשירותם כאשר קיים סיכוי כי חלק מהמכשירים איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר בבדיקה. יתרה מזאת בסמוך לכול מכשיר נמצאות הוראות אימון, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בחדרה אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הנמצאים לרוב בחדרה?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים בחדרה. ראשית אפשר למצוא מתקנים לחיזוק שרירי הידיים. מתקנים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר שכיבה לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקומות המיועדים לכך, תיתן לכם את היכולת להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. ניתן למצוא מכשירים המדמים הליכה אשר עובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הקיימים במכוני הכושר בחדרה, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מכיוון שלא ניתן לאחסן כמות רחבה של משקולות שתתאים לכולם בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, טוב לדעת כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בחדרה

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר בחדרה, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד למעננו בצורה אישית על ידי איש מקצוע. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במכשירי הכושר הציבוריים, אתם אלו שצריכים לדאוג לגופכם. השתמשו במתקני הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ביכולות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר עבדתם לפי תוכנית אימונים במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים בחדרה. אם אין בידיכם תוכנית, אנא בקשו את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הנמצאים במכוני הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בחדרה אך בשל מצב הנגיף העולמי זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להורדת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים בחדרה. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. כדאי לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת מוצרי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו כאשר אתם משתמשים בכול מכשיר. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המתקנים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים אל הבית שלכם יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים בחדרה

את מתקני הספורט הציבוריים, הקיימים בחדרה, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להגיע אל הפארקים הרבים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד הצמחייה הוא אימון בריא יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי ריצה ייחודיים, ניתן למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, ליד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מקום נוסף בו ניתן למצוא מכשירי ספורט ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים בחדרה, תביא לכם את המיקומים המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יתרה מזאת חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם ביקורות על מתקני הספורט הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר אימון במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום חוות דעת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במתקני הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה בחדרה האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הקיימים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים הפכו לאופנתיים בתקופת התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר הכרחי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך להרשות לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על מצב הכושר שלכם. מכיוון שניתן להניח כי נגיף הקורונה הוא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מכשירי הכושר הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי תושבי ישראל נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול המתעמלים. זוהי גם הזדמנות מצוינת לפגוש את השכנים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הטוב ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בחדרה.