מכשירי כושר ציבוריים בגבעתיים

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל מכוני הכושר בגבעתיים האהובים עלינו מכול. למרות זאת, אישרה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות ספורט יחידני. כך, מכשירי הכושר הקיימים בגנים הציבוריים, הפכו למלאים. דווקא עכשיו בה אנחנו כה זקוקים לכושר בחיינו, מומלץ לצאת אל הרחובות ולהנות ממתקני הכושר שקיימים בתוך העיר שלנו. מזג האוויר הישראלי נותן לנו את האפשרות להנות במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במתקני הספורט הממוקמים בגבעתיים, יש להצטייד בידע חשוב אשר יוכל לעזור לכם לקבל חווית אימון טובה.

מתקני כושר ציבוריים בגבעתיים

*התמונה להמחשה בלבד

נא להכיר את מתקני הספורט הציבוריים בגבעתיים

בשנים האחרונות האימון באמצעות מתקני כושר ציבוריים בגבעתיים, נחשב לדבר שעבר זמנו מין העולם. ההתפתחות של מכוני הכושר והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה למתעמלים לזנוח את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים חוזרים להיות רלוונטיים. לפני שתשתמשו במכשירי הכושר השונים, יש לבדוק את איכותם כאשר קיימת סבירות כי חלק מהמכשירים איבדו את איכותם עקב חוסר שימוש. יתרה מזאת בסמוך לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר בגבעתיים אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר youtube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני כושר ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המכשירים הנמצאים לרוב בגבעתיים?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מכשירי כושר ציבוריים בגבעתיים. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל גוף. מכשיר נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה טובה. ניתן למצוא מתקנים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. בנוסף אפשר למצוא מכשירי מתח, מקביליות ומקומות המיועדים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המכשירים הממוקמים בחדרי הכושר בגבעתיים, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לטוב יותר, מכשירי הכושר הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שבלתי אפשרי להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול מתאמן ומתאמן בצורה אישית, נוצרו מכשירי הספורט הציבוריים בשיטה זאת. לכן, כדאי לדעת כי שיטה זאת איכותית גם כן.

דאגה לבריאות שלכם בעת השימוש במכשירי הכושר הציבוריים בגבעתיים

ידוע לכולם כי כול אימון ספורטיבי מצריך מאמץ גופני. כאשר התאמנו במכוני הכושר השונים בגבעתיים, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנעשתה במיוחד לנו באופן אישי על ידי מאמן. עכשיו, כאשר אתם מתאמנים במתקני הספורט הציבוריים, אתם צריכים לדאוג לבריאות שלכם. השתמשו במתקני הכושר , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימונים בחדרי הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם משתמשים במכשירי הספורט הציבוריים בגבעתיים. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מומחה בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה אישית. מתקני הספורט הציבוריים, דומים לאלו הממוקמים במכוני הכושר.
עצה מועילה: אנחנו מניחים שאנשים מרגישים יותר בנוח לחשוף את גופם באזורים ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום בגבעתיים אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד אפשרי וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במתקני הספורט הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה לא פשוטה בה מגיפה מסתובבת ברחובות יש לשמור על היגיינה של מתקני הספורט הציבוריים הנמצאים בגבעתיים. יש להבין כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפניכם. מומלץ לנקות את המתקן לפני תחילת האימון בעזרת מטלית לחה ולנקות את כפות הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת פרטית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מכשיר. המתקנים הציבוריים הם של כול התושבים, יש לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש להניח את בגדי האימון והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

היכן ממוקמים מתקני הספורט הציבוריים בגבעתיים

את מתקני הכושר הציבוריים, הנמצאים בגבעתיים, אפשר למצוא בכמה מקומות. מובן מאליו שאפשר להיכנס אל הפארקים הרבים הממוקמים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בשנים האחרונות נוצרו מסלולי ריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הכושר הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו אפשר למצוא מתקני כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מתקני כושר ציבוריים בגבעתיים, תמצא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מכשירי הספורט.

בנוסף חלק מאתרי האונ-ליין יספקו לכם חוות דעת על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים אפשר למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף חשוב. לאחר שימוש במכשירי הספורט הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום המלצות ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי במכשירי הכושר הציבוריים, יש ליצור קשר עם משרדי העירייה בגבעתיים האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הנמצאים בכניסה לפארק.

לסיכום:

לסיכום מתקני הספורט הציבוריים חזרו להיות רלוונטיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר בסיסי, לחלק גדול מתושבי המדינה, סביר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן כדאי להגיע למתקני הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהתאמן בעזרתם כדי לשמור על המצב הגופני שלכם. מכיוון שאפשר להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על החיים של תושבי המדינה, מתקני הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנו נמצאים במצב כלכלי בעייתי הופכת את מכשירי הכושר הציבוריים שהגישה אליהם היא בחינם ,לאפשרית יותר לכול אחד ואחד מכם. זוהי גם הזדמנות טובה לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית שלכם אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם בצורה ספורטיבית תוך כדי שימוש במתקני ספורט ציבוריים בגבעתיים.