מכשירי כושר ציבוריים באור עקיבא

תקופת הקורונה הביאה איתה סגר אשר מנע מאיתנו להגיע אל חדרי הכושר השונים באור עקיבא הכה אהובים עלינו. למרות זאת, הרשתה הממשלה לצאת מחוץ לביתנו למטרות אימון. כך, מכשירי הספורט הממוקמים במקומות מובחרים, הפכו למבוקשים. דווקא כעת בה אנחנו חייבים את הכושר בחיינו, כדאי לצאת אל הפארק ולהשתמש ממתקני הספורט השונים שממוקמים ממש מתחת לאף שלנו. הקיץ הישראלי נותן לנו את האפשרות להתאמן במתקני הכושר הציבוריים אך הדבר גם מגביל אותנו. לפני תחילת האימון במכשרי הכושר השונים שנמצאים באור עקיבא, יש להצטייד במידע נחוץ אשר יגרום לכך שתקבלו חווית אימון איכותית.

מתקני כושר ציבוריים באור עקיבא

*התמונה להמחשה בלבד

הכירו את מכשירי הכושר הציבוריים באור עקיבא

בזמן האחרון השימוש באמצעות מכשירי כושר ציבוריים באור עקיבא, נחשב לדבר מיושן. הריבוי של חדרי הכושר השונים והפיכת השוק לתחרותי יותר גרמה לנו לנטוש את הפארקים. אך כמו שכתבנו, אנחנו נמצאים בתקופה בה מכשירי הספורט הציבוריים עושים קאמבק. לפני שתשתמשו במכשירי הספורט השונים, מומלץ לבדוק את תקינותם כאשר ישנו סיכוי כי חלק מהם איבדו את האיכות שלהם עקב חוסר שימוש. בנוסף ליד לכול מכשיר נמצאות הוראות שימוש, יש לקרוא אותן לעומק. כמובן שבחדר כושר באור עקיבא אמורים להיות מתקדים יותר מאובזרים אז כדאי לעקוב ולראות מתי הם נפתחים בבטחה.

בסרטון הבאת מאתר YouTube.com תוכלו לראות דוגמא למתקני ספורט ציבוריים מאובזרים מאוד, קרדיט – MoveStrong:

מהם המתקנים הקיימים בדרך כלל באור עקיבא?

ישנם כמה סוגים בסיסיים של מתקני ספורט ציבוריים באור עקיבא. ראשית ישנם מכשירים לחיזוק שרירי הידיים. מכשירים אלו מדמים שימוש במשקולות ומבוססים על שימוש במשקל הגוף של המתאמן. מתקן נוסף הנחשב לנפוץ הוא מכשיר לחיזוק שרירי הבטן. שכיבה על המכשיר והנחת הרגליים במקום המיועד לכך, תיתן לכם את האפשרות להפעיל את שרירי הבטן בצורה איכותית. אפשר למצוא מכשירים המדמים הליכה שעובדים על חיזוק שרירי הרגל. כמו כן ניתן למצוא מתקני מתח, מקביליות ומקומות ייחודיים לאימון חופשי כגון שכיבות שמיכה, ריצה במקום ועוד.

שימוש במשקל גוף

בשונה מין המתקנים הנמצאים בחדרי הכושר השונים באור עקיבא, המשתמשים במשקל בכדי לגרום לאימון להפוך לאיכותי, מכשירי הספורט הציבוריים משתמשים במשקל הגוף שלכם. מאחר שאי אפשר להשאיר כמות רחבה של משקולות שתתאים לכול המתאמנים בצורה אישית, נוצרו מתקני הכושר הציבוריים בשיטה זאת. לכן, דעו לכם כי שיטה זאת יעילה גם כן.

דאגה לגוף שלכם בעת השימוש במתקני הכושר הציבוריים באור עקיבא

ידוע כי כול אימון ספורטיבי יוצר מאמץ גופני. כאשר התאמנו בחדרי הכושר השונים באור עקיבא, עשינו זאת לפי תוכנית אימון שנוצרה במיוחד למעננו בצורה ייחודית על ידי מומחה. עכשיו, כאשר אתם נהנים ממכשירי הספורט הציבוריים, עליכם מוטלת האחריות לדאוג לגופכם. התאמנו במכשירי הספורט , בצורה מודעת, תוך כדי התחשבות ברגישויות הקיימות אצל הגוף שלכם.

אם בעבר התאמנתם לפי תוכנית אימון במכוני הכושר, נסו גם כעת להמשיך אותה, כאשר אתם מתאמנים במתקני הכושר הציבוריים באור עקיבא. אם אין בידיכם תוכנית, מומלץ לבקש את עזרתו של מאמן בבניית תוכנית שתתאים לכם בצורה פרטנית. מכשירי הכושר הציבוריים, דומים לאלו הקיימים בחדרי הכושר.
טיפ מאוד חשוב: אנחנו יודעים שאנשים מרגישים יותר בנוחות לחשוף את גופם במקומות ציבוריים לאחר שבצעו טיפולי הסרת שיער באינפרא אדום באור עקיבא אך בשל מצב הקורונה זה לא תמיד יתכן וניתן לרכוש מכשיר ביתי להסרת שיער באינפרא אדום.

שימוש בהיגיינה במכשירי הכושר הציבוריים

בגלל שאנו נמצאים בתקופה זהירה בה מגיפה מסתובבת בחוץ יש לשמור על טיפוח של מכשירי הכושר הציבוריים הנמצאים באור עקיבא. יש לזכור כי אנשים נוספים השתמשו במכשירים לפני שאתם נכנסתם אל הפארק. מומלץ לנקות את המכשיר לפני תחילת השימוש בעזרת מגבונים ולנקות את הידיים שלכם בעזרת תכשירי אלכוג'ל השונים. בנוסף יש להניח מגבת אישית שהבאתם מהבית שלכם. יש לחזור על פעולות אלו לפני שימוש בכול מתקן. המכשירים הציבוריים הם של כול התושבים, אנו מבקשים מכם לדאוג להשאיר את המכשירים נקיים ותקינים כפי שמצאתם אותם. לבסוף, לאחר סיום האימון, כאשר אתם מגיעים הביתה יש לשים את בגדי הספורט והמגבת, אל תוך מכונת הכביסה.

איפה ממוקמים מכשירי הכושר הציבוריים באור עקיבא

את מכשירי הכושר הציבוריים, הקיימים באור עקיבא, ניתן למצוא בכמה מקומות. לפני הכול, אפשר להיכנס אל הפארקים השונים הנמצאים באזור מגורכם.אימון באוויר הפתוח על יד המדשאה הוא אימון נוח יותר. בנוסף, בעת האחרונה נבנו מסלולי הליכה וריצה ייחודיים, אפשר למצוא את מתקני הספורט הציבוריים, על יד מסלולים אלה. גינות ציבוריות הן מוקד נוסף בו ניתן למצוא מכשירי כושר ציבוריים. כניסה לאינטרנט וחיפוש המילים מכשירי ספורט ציבוריים באור עקיבא, תביא לכם את המקומות המדויקים בהם נמצאים מתקני הספורט.

יותר מכך חלק מהאתרים יספקו לכם המלצות על מתקני הכושר הציבוריים. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא בחלק מהאתרים תמונות ומידע נוסף הכרחי. לאחר אימון במכשירי הכושר הציבוריים, תוכלו גם אתם לרשום ביקורת ולתת ציון למקום ולכתוב הערות במידת הצורך. אם אכן יש ליקוי כזה או אחר במכשירי הכושר הציבוריים, יש לפנות אל משרדי העירייה באור עקיבא האחראיים לתחזוקת הדבר. לרוב ניתן למצוא את מספר הטלפון של האדם האחראי על ליקויים, בשלטים הממוקמים בכניסה לגינה.

לסיכום:

לסיכום מכשירי הכושר הציבוריים הפכו לאופנתיים בזמן התפשטות נגיף הקורונה. מכיוון שספורט הפך לדבר מציל חיים, לחלק גדול מתושבי המדינה, אפשר להניח כי הממשלה תמשיך לאשר לאימונים ספורטיביים בחוץ גם בזמני הסגר. לכן אפשר להגיע למכשירי הספורט הציבוריים הנמצאים קרוב לביתכם ולהנות מהם כדי לשמור על הכושר שלכם. בגלל שניתן להניח כי מחלת הקורונה היא הקורונה דבר שישאר וישפיע על חיינו, מכשירי הספורט הציבוריים ימשיכו להיות מוקד משיכה לתושבי המקום.

העובדה כי אנחנו נמצאים במצב כלכלי לא פשוט הופכת את מכשירי הספורט הציבוריים שניתן לגשת אליהם בחינם ,לאפשרית יותר לכולם. זוהי גם אפשרות מצוינת לפגוש את החברים שלכם. בכלל, לא יזיק לכם לצאת מהבית אל האוויר הצח ולהפעיל את הגוף שלכם באופן ספורטיבי תוך כדי שימוש במכשירי כושר ציבוריים באור עקיבא.