לנשים וגברים: שיטות להסרת שיער – האפשרויות הטובות ביותר

נשים רבות מתמודדות (וגם גברים כמובן) עם הנושא של הסרת שיער. הנה מדריך שיעזור לך למצוא את השיטה שהכי טובה.

שיטות להסרת שיערנשים וגברים ומתעיינים בהסרת שיער באזורים כגון רגליים, בתי השחי, או אזור ביקיני, שבו הצמיחה היא נורמלית, אבל לפעמים לא רצויה.

לא משנה הסיבה ואין מחסור בדרכים להתמודד עם שיער עודף.

כדי לעזור לך להחליט באיזו שיטה של ​​הסרת שיער עשויה להיות הטוב ביותר עבורך, התייעצנו עם כמה מומחים בתחום. הם עזרו לנו להכין את המדריך הזה  שמסכם את שמונת השיטות הפופולריות ביותר של הסרת שיער לנשים.

שיטת הסרת שיער מס 1: הסרת שיער בלייזר

מה זה עושה? אחת הדרכים הפופולריות יותר להסרת שיער הוא באמצעות לייזר או פולסי אור – אנרגיה שעוברת דרך השערה עד לזקיק, שבו היא הורסת את השורש של השיער.

השיערה לא נפגעת באופן מידי בזמן טיפול לייזר. במקום זאת, היא נחלשת ונופלת לאורך זמן, רופאים ממליצים לטפל באזורים גדולים יותר בפעם אחת.

הסרת שיער בלייזר יכולה להיעשות בכל מקום בגוף. המועמדות הטובות ביותר להסרת שיער בלייזר לנשים הן נשים עם שיער כהה ועור בהיר. לייזרים לא יעבדו על שיער לבן, והם הרבה פחות יעילים על שיער בלונדיני.

כמה זמן לוקח עד שרואים תוצאות ?  להסרת שיער בלייזר נדרשים כ 5-7 מפגשים, עם תחזוקה של פעם בשנה לאחר סיום הטיפולים.

עלות: העלות בין 600 שח לאזורים קטנים ועד ל 14000 שח להסרת שיער בלייזר בכל הגוף.

שיטת הסרת שיער מס 2:  אפילציה (אלקטרוליזה).

מה זה אפילציה ? השיטה זו של ​​הסרת שיער היא היחידה שמותרת להיקרא "קבוע" או "לצמיתות", באפילציה  (אלקטרוליזה) משתמשים במחט זעירה שמחליקה לתוך זקיק השיער עד שהוא מגיע לתאים אחראים לצמיחת שיער.

 התהליך יכול להיות לא נוח, אבל קרמים הרדמה מקומיים יכולים לעזור.

כמו צורות אחרות של הסרת שיער, בטוח שלעשות הסרת שיער באפילציה כל מקום בגוף, אם כי המקום הפופולרי ביותר לנשים הוא בפנים.

כמה זמן זה לוקח ? למרות שהמערכת דורשת שההסרה תיעשה שיער אחר שיער, זה לא כמו משימה מרתיעה כמו שזה נראה. "זה יכול לקחת עד 25 מפגשים, תלוי כמה את צריכה להסיר, אבל כל פגישה עשויה להיות בין 5 עד 10 דקות בלבד

כמה זה עולה ? עלויות של 5 דק טיפול נעות בסביבות ה 50 שקלים אצל קוסמטיקאית, עם 10 עד 25 טיפולים (או יותר) לפעמים יש צורך לתוצאות קבועות ומתמשכות.

חסרון פוטנציאלי: אפילציה יכולה לגרום לצלקות זעירות שבו המחט מוחדרת.

הסרת שיער בשיטת מס 3:  קרם להסרת שיער

מה זה קרם להסרת שיער ?  קרם זה דורש מרשם והוא פועל על ידי חסימת אנזים שאחראי להמריץ את צמיחת שיער. ללא אנזים, צמיחת שיער היא תיחלש באיזור הזה, וסופו של דבר עלול להפסיק.

כדי להשיג תוצאות מרביות עם קרם שיער מומלץ לשלב אותו אחרי טיפולי לייזר כתוספת, זה יכול לעזור לעכב ולאחר מכן לעצור את צמיחת שיער.

מומחים אחרים אומרים שהטיפול יכול לעבוד גם בזכות עצמו, אך דורש מחויבות טיפולים של 8 שבועות עד 6 חודשים  לפני שהמטופלים יראו תוצאות מלאות.

באיזה איזור הכי הטוב להשתמש בקרמים להסרת שיער ? קרם להסרת שיער עובד הכי טוב  למניעת צמיחת שיער הפנים על השפה העליונה, סנטר והלחיים.

בגלל העלויות, הקושי  והכדאיות ליישם אותו על השטחים גדולים, לא מומלץ להסרת שיער באזורים גדולים בגוף, כגון רגליים או ידיים.

זאת דרך יעילה להסרת שיער לבן או אי – פיגמנט, אשר אינו מגיב לטיפול לייזר.

מחקרים מראים כי קרם להסרת שיער בטוח לשימוש בשילוב עם גלולות למניעת הריון וטיפולי הורמונים אחרים, כאשר הגורם של שיער לא רצוי נובע מבעיות פוריות, כגון שחלות פוליציסטיות. הוא גם בטוח לכל הקבוצות האתניות וסוגי עור.

כמה זה עולה ? 40 שקלים לקרמים זולים ומחירים יותר יקרים לקרמים של חברות מותג.

הסרת שיער שיטת מספר 4: שעווה

ממתי משתמשים בשעווה ?  שעווה כבר בשימוש כמאה שנים, אבל השעווה של היום שונה בהרבה מטיפולי הדבש הדביקים של העבר.

היום אנו משתמשים בתרכובת על בסיס סויה, שלא יידבק לעור אלה רק לשיער.

מורחים קרם שעווה מסוג סויה על האיזור הרצוי, ולאחר מכן מכסים ברצועות בד מיוחדות. כאשר השעווה מתייבשת מסירים את הרצועות שלוקחות איתן את השיער.

למה שעווה מומלצת ?  שעווה יכולה להסיר שיער בכל מקום בגוף, כולל בשפה העליונה, סנטר, גבות, זרועות ורגליים. שעוות ביקיני  – מסירה שיער שעשוי להראות כאשר את לובשת תחתון בגד ים חושפני, ואילו שעווה ברזילאית מסירה את כל השיער מאזור איברי המין.

כמה עולה להסיר שיער בשעווה ? עלות השעווה מתחילה ב 30 שקלים לקופסה ומשם המחירים עולים תלוי באיכות השעווה, אם אתם מסירים בשעווה אצל קוסמטיקאית אז המחירים הם שונים בין רגליים עליונות ותחתונות או שעווה ברזילאית. ההליך חייב להיות חוזר ונשנה אחת לכמה שבועות.

חסרון פוטנציאלי בשעווה :  שעווה מסוג סויה מסירה את כל השיער – מהשורש ולכן זקיק השיער פתוח ואת צריכה לנקוט בכמה אמצעי זהירות כדי למנוע זיהום.

שעווה נעשה הכי טובה בספא או אצל קוסמטיקאית, אך ערכות ביתיות זמינות. עם זאת, מומחים מזהירים כי זה חיוני לעשות את ההליך בתנאים היגייניים ולעקוב אחרי טיפול עם קרם אנטי- בקטריאלי.

הסרת שיער בשיטת מס 5: גילוח

מה זה הסרת שיער בגילוח ? בין אם נעשה עם מכונת גילוח חשמלי או סכין, גילוח דומה לגזירת שיער – רק שזה נעשה קרוב לעור. גילוח לא מסיר שיער מהשורש, וגם לא מפריע לזקיק השיערה. זה אומר שההשפעות הן זמניות, ונמשכות בין כמה שעות לכמה ימים.

למרות המיתוס הידוע שגילוח גורם לשיער לצמוח בחזרה גס או שעיר יותר, רופאי העור אומרים שזה לא כך. למעשה, גילוח לא משפיע על צמיחת שיער – ממצא שכבר הדהד במספר מחקרים.

דרכים כדי למזער את בעיות גילוח כוללות:

גילוח בכיוון צמיחת השיער.

שמירה על עור רגוע ולח בזמן גילוח.

חסרון פוטנציאלי בגילוח: אם השיער הוא גס – במיוחד בתחום הביקיני – גילוח יכול לגרום לשיער לצומח פנימה. זה מתרחש כאשר השערות נחתכות מתכרבלות בחזרה לתוך העור במקום לצומח -תופעה זאת נקראת צמיחה הפוכה של שיערה, זה יכול להיות בעייתי במיוחד עבור נשים שחורות, שסובלים מזיהומים הנגרמים על ידי השיער צומח פנימה.

שיטת הסרת שיער במס 6: תכשירים כימים

מה זה ואלו תכשירים כימיים קיימים ? קרמים ותחליבים אלה משתמשים בתרכובת כימית שנועדה להמיס את החלבונים המרכיבים את שיער. בניגוד לגילוח, שמשאיר שיער חד, זיפי שיער, צמיחה הפוכה מתחת לעור, מסירי שיער משאירים קצוות שיער מעוגלים וחלקים יותר – כך אין זיפים וצמיחה מחודשת תיקח זמן רב יותר. ובכל זאת, בדרך כלל צריך לחזור לפחות פעם בשבוע על הטיפול, אם לא לעתים קרובות יותר.

האיזורים הטובים ביותר לשימוש בתכשירים אילו: בשימוש הטוב ביותר הוא להסרת שיער מהפנים, זרועות, רגליים, אינו מומלצים לגבות או לשימוש באזור איברי המין.

עלות תכשירים כימיים להסרת שיער: עלות מתחילה מ 30 שקלים לכל צנצנת  או בקבוק.

שיער מס הסרת שיטה 7: פינצטה

מה זה הסרת שיער בפינצטה ? פינצטה מושכת את שיער מהשורש. עם זאת, זה לא משפיע על הזקיק, ממנו השיער גדל, כך שזה רק עניין של זמן עד שהשיער יחזור לצמוח.

שיער צומח במחזורים, ולכן הזמן של המחזור כאשר אתה מסיר אותו קובע באיזו מהירות חלק אחר ייקח את מקומו.

בניגוד לגילוח, המאפשר לשיער לצמוח בחזרה באותו גודל כמו הזקיק השיער כי הוא נחתך וצומח בחזרה עם סיום מחודד וקוצני, בפינצטה השיער רך יותר ופחות מורגש ובסופו של דבר הוא יצמח בחזרה לעובי הרגיל.

האיזור הכי טוב להסרת שיער בפינצטה: פינצטה הכי טוב להשתמש להסרת שיער מפנים באזורים – כגון שפה העליונה, סנטר, או גבות.

שיטת הסרת שיער מס '8: אמצעי מניעה אוראלי וטיפולים הורמונליים

מה זה: לנשים ששיער היא צמיחה הקשורים להורמונים – נגרמת לרוב על ידי מצב המכונה תסמונת שחלות פוליציסטיות – תרופות יכולות לעזור. המצב ידוע כשעירות. טיפול כולל תרופות שנועדו להפחית את הרמות של אנדרוגנים, הורמונים הקשורים לצמיחת שיער עודפת.

תודות לאתר webmd.com