הסרת שיער בלייזר טיפולים בודדים או סידרת טיפולים?

הסרת שיער בלייזר טיפולים בודדים – האם כדאי ומה המשמעות?

הסרת שיער בלייזר היא אחת השיטות הטובות ביותר להסרת שיער. מדובר על טיפולים בודדים בלייזר או טיפול בודד בלייזר אשר נותנים תוצאה מדהימה תוך תקופה קצרה. אם מדובר על אזור קטן להורדת שיער כמו בית שחי, קו הביקיני וכו', תצטרכו טיפולים בודדים, אך אם מדובר על אזורים גדולים יותר תצטרכו יותר טיפולים לייזר על מנת לדלל את האזור משערות מיותרות.

למה טיפול אחד לא מספיק להסרת שיער?

מאחר ששיער גופנו צומח תמיד ונמצא בכל אזור בגופנו, יש צורך לעשות מספר טיפולים בודדים בלייזר על מנת לדלל אותו לחלוטין. מספר הטיפולים שונה מאדם לאדם בהתאם לגודל וצפיפות השערות אשר משתנה מאזור לאזור בגוף, ישנם אנשים אשר יזדקקו ל 3-8 טיפולים ואילו אחרים ליותר מזה. לכן לא ניתן לעשות טיפול אחד על מנת להסיר את השיער המיותר.

אילו הסרות שיער קיימות?

הסרת שיער זמנית – בהסרה זאת נראה חזרת צמיחה לאחר 5-14 ימים, האיבר יהיה ללא שיער, בדומה לאנשים שעוברים הסרת שיער בשעווה.

הסרת שיער קבועה – הלייזר פוגע בזקיק השערה וגורם לה לא לגדול יותר, ולכן נדרשים מספר טיפולים על מנת להגיע למצב זה.

כמה זמן לוקח הסרת שיער בלייזר?

לרוב הטיפול הוא בסדרה של 3-8 טיפולים מרווחי זמן של בין 9-15 שבועות. לאחר סדרה של שני טיפולים, השיער באזור המטופל לא חוזר לגדול תקופה ארוכה, אך הוא לא נעלם לגמרי אלא נהיה דליל יותר. לכן על מנת לשמור על האזור המטופל נקי לחלוטין, חשוב להמשיך עם טיפולי הסרת שיער על פי הצורך. את שאר הטיפולים ניתן לעשות במרווחים גדולים יותר, שלא כמו בהתחלה.

האם להתחייב ישר לטיפולים?

לפני שאתם מתחייבים לטיפולי הסרת שיער בלייזר, בדקו האם אפשר לעשות 5-7 טיפולים בודדים ורק לאחר מכן להמשיך לסדרת הטיפולים המלאה. אם לאחר כמה טיפולים שתעשו לא תראו תוצאות, תוכלו לבקש חוות דעת נוספת ממרפאה שונה או לנסות שיטת טיפול אחרת במרפאה אחרת או באותה מרפאה.

אילו גורמים משפיעים על הטיפולים בלייזר?

אזורי גוף שונים, סוג שיער, גיל המטופל וצפיפות השערה הם אלו שמשפיעים על הסרת השיער בלייזר. אזור המפשעות, רגליים ובית שחי הם אזורים אשר מגיבים מהר לטיפולי הסרת לייזר, לעומת חזה, צוואר, בטן, גב אצל גברים שהם האזורים אשר מגיבים מהר אצלם. כמו כן, ככל שהשיער כהה יותר ועבה יותר קל להסיר אותו מאשר שיער דק ופלומתי אשר קשה לטיפול. גם לגיל יש פקטור משמעותי, ככל שהגיל בוגר יותר ידרשו מספר טיפולים מועט יותר לעומת גיל צעיר, אשר נדרשים מספר טיפולים גדול יותר.

כיצד יש להתכונן לטיפולי הסרת שיער בלייזר?

על מנת להתכונן לטיפולי לייזר יש להימנע מהסרת שיער בשעווה, מריטה והבהרה עד שבועיים לפני הטיפול.

מהן תופעות הלוואי של הסרת שיער בלייזר?

תופעות הלוואי של הסרת שיער בלייזר כוללות: אדמומיות של העור, נפיחות מקומית, כתמים, כוויות ועוד. במקרים מסוימים הנפיחות עוברת רק לאחר מספר ימים, ויש אף מצבים בהם העור מתכסה בבועות. לרוב תופעות הלוואי הם לזמן קצר מאוד ועוברות תוך כמה שעות מזמן הטיפול.

האם הסרת שיער בלייזר כואבת?

הסרת שיער בלייזר הוא טיפול עם פחות כאבים, לעומת שיטות הסרת שיער אחרות כגון: שעווה, חוט, אפילציה ועוד. לכן שיטת הסרה זאת מומלצת עד מאוד בגלל היעילות שלה וכן בגלל חוסר הכאבים.

האם יש תוצאות מיידיות?

התוצאות הם מיידיות ונראות לעין כבר החל מהטיפולים הראשונים אך בחלק מהמקרים נראית התוצאה לאחר מספר טיפולים. גם התוצאות לאחר טיפול אחד הם הפחתה חלקית של השיער אשר מתבטאת בדילול השיער.