הסרת שיער בחזה

הסרת שיער בחזה – למה כדאי באמצעות לייזר?

הסרת שיער באמצעות מכשירי לייזר הינה השיטה האיכותית ביותר עבור נשים וגברים שמתאימים לטיפול מבחינת מצב בריאותי, גוון עור וגוון שיער שכן השיטה עובדת בצורה יעילה בקרב מטופלים בעלי גוון עור בהיר ושיער כהה (ככל שקיים ניגוד גדול יותר בין גוון העור ובין גוון השיער כך עולים סיכויי ההצלחה).

באופן כללי ניתן לומר שבאמצעות הסרת שיער בלייזר ניתן להסיר עד 90% מהשיער כך שלמרות שלא מדובר על הסרת שיער לצמיתות הטיפול מבצע שינוי קיצוני וחיובי בחייו של המטופל.

50% מהגברים מסירים שיער באמצעות לייזר!

בעבר הייתה הסרת השיער נחלתן של הנשים בלבד אך כתוצאה משינויים חברתיים החלו גם גברים לבצע הסרת שיער בחזה ובבטן, בגב, בגבות ובאזורים נוספים. ככל שהשנים עברו הפכו טיפולי הסרת שיער בחזה לגברים להיות נפוצים יותר כך שכמעט 50% ממסירי השיער בלייזר הם גברים כשלאחוזים אלו מתווספים גם גברים שמפחיתים – כלומר מדללים את כמות השיער באמצעות לייזר. ייתכן שכמות הגברים רבה כל כך משום שגברים הומוסקסואלים רבים שרגישים יותר לאסתטיקה מחליטים לבצע הסרת שיער באמצעות לייזר אך ישנם גם גברים הטרוסקסואליים רבים שמקפידים על הטיפוח ופונים אל מכוני הסרת שיער בלייזר, גברים אלו נהנים מהתוצאות שמאפשרות להם להרגיש אסתטיים והם מאושרים כשהם מסירים את החולצה בגאווה במהלך שהייה בים, במהלך ריצה בפארק (או בכל הזדמנות אחרת שיש להם).

הגברים שמגיעים אל מכוני הסרת השיער בלייזר נעים בין הגילאים 20-50. לא מומלץ להתחיל את הטיפול לפני גיל 20 משום שהגוף עדיין מתפתח והשינויים ההורמונליים משפיעים על צמיחת השיער.

ומה בנוגע לנשים? גם הן מסירות שיער בחזה באמצעות לייזר?

הסרת שיער בחזה ובעיקר בפטמות מיועדת גם לנשים כאשר טיפול באזור החזה נפוץ פחות מאשר טיפולים באזורים אחרים כמו: רגליים, מפשעות, בית שחי, פנים ובטן. באמצעות הלייזר יכולות המטופלות להפסיק להשתמש בשיטות ישנות שאינן יעילות כמו: הסרת שיער במשחה או באמצעות סכין גילוח. כמו כן, הן לא צריכות לבצע הסרת שיער בחזה באמצעות שעווה ולהיות משועבדות לטיפול הכואב והמלכלך שצריך להתבצע כל שבועיים בממוצע.

באמצעות הסרת שיער בלייזר בחזה וסביב הפטמות יכולות המטופלות שסובלות משיעור יתר – דבר שמתרחש לפעמים גם לאחר לידה לחזק את ביטחונן העצמי ולהרגיש נשיות. חשוב לציין כי לא מומלץ לבצע את הטיפול במהלך גיל ההתבגרות משום שבמהלכו חלים בגוף שינויים הורמונליים ומומלץ להמתין עד שחולפות 3 שנים מגיל קבלת המחזור החודשי (על המחזור להיות סדיר) או מגיל 17. ההמתנה תשתלם בהמשך, טיפול שמתבצע בגיל ההתבגרות לא יוביל לתוצאות הרצויות.

התאמה לטיפול – לבצע טיפול הסרת שיער בלייזר אצל מטפל מקצועי ומוסמך

כפי שציינו – טיפולי הסרת שיער בלייזר בחזה מתאימים לנשים וגברים בעלי עור בהיר וגוון שיער כהה. בניגוד לכך – בעלי שיער בהיר אינם מתאימים לטיפול. אוכלוסייה נוספת שאינה מתאימה לטיפול הסרת שיער בלייזר בחזה ובשאר חלקי הגוף כוללת: נשים בהריון, נשים מניקות, בעלי רגישויות בעור, אנשים שמבצעים טיפולי כימותרפיה, אנשים שסובלים מדלקות ובעלי עור שזוף.

כדי לדעת האם המטופל יכול לבצע את הטיפול עליו להגיע לפגישת ייעוץ אצל המטפל ולעבור אבחון מסודר. המטפל יבדוק את מצבו הבריאותי של המטופל, את גוון עורו ואת גוון שיערו, יסביר על תופעות הלוואי האפשריות שיכולות להיות: כאב, גירויים בעור, כוויות, פיגמנטציה, פגיעה בראייה, שלפוחיות וצלקות ויסביר מהן התוצאות הצפויות. מטפל מקצועי שעבר הסמכה ועובד עם מכשור מתקדם ויעיל יפחית את הסיכונים בצורה ניכרת. כמו כן, יסביר המטפל למטופל כיצד לנהוג בתקופת הטיפול ובין היתר על הצורך להימנע מחשיפה לשמש. מומלץ ביותר לפנות אל קרובים, מכרים וחברים ולבקש חוות דעת והמלצות על מטפלים מוסמכים בטיפולי הסרת שיער בלייזר.

ליהנות ממראה אסתטי וחופש מדאגות

הסרת שיער בלייזר בחזה מסייעת לגברים ונשים רבים ליהנות ממראה אסתטי ולהרגיש בנוח עם גופם. הלייזר מפסיק את השעבוד להסרת השיער, גורם לעור להיות בריא יותר, מעלים את הגירויים ומונע צמיחת שערות הפוכות. מטופלים שעברו את הטיפול יכולים לנהוג בספונטניות ולא לחשוב פעמיים לפני בילוי אינטימי או לבישת בגדים קצרים כך שמדובר על השקעה משתלמת.