הסרת שיער באוזן – מכשיר ביתי או לייזר?

קמת בבוקר, שתית כוס מים והלכת לצחצח שיניים. כרגיל, בחנת את עצמך במראה כדי לוודא שאתה עדיין חתיך כמו תמיד. ואז, חשכו עינייך – השיערות שהיו חבויות עד לפני יום פתאום מבצבצות מתוך האוזניים שלך. זה בטח לא יכול להיות טוב.

חשבת שלך שזה לא יקרה, באמת האמנת שהגן השעיר דילג עליך ואפילו הקדשת לנושא משאלה ביום הולדת האחרונה שלך. 

הכל בסדר, תירגע – את השיערות האלו אפשר לחסל. השאלה היא איך לעשות את זה, ועל זה בדיוק אנחנו הולכים לדבר היום.

הסרת שיער בלייזר באוזניים

קודם כל – זה ממש רגיל

אם נחשוב על זה לרגע, זה לא כזה מוזר שיש לנו שיער באוזניים. הגוף שלנו מכוסה שיער פחות או יותר מכף רגל ועד ראש. יש לנו שיער על הרגליים, על הידיים וגם על חלק מהפנים.

לכולם יש שיערות באוזניים. כן, גם לנשים. מטרת השיער שבתוך האוזן שלנו היא לעבוד יחד עם שעוות האוזניים ולמנוע כניסה של לכלוך אל תוך תעלת האוזן שלנו.

עמוק יותר באוזן, יש לנו שיערות קטנות שמאפשרות לנו לשמור על שיווי משקל וגם לשמוע את הכלב שנובח ומונע מאיתנו להירדם ואת השיר הזה שגורם לנו להיזכר באקסית.

בנוסף לשיערות הפנימיות שהקיום שלהן לגמרי טבעי ורגיל, יש גם את שיערות האוזניים החיצוניות. בעוד שאת השיערות הפנימיות לא נוכל להעלים לחלוטין, מהשיערות החיצוניות תרצו להיפטר אחת ולתמיד.

למה הן גדלות? לא ברור

שיער אוזניים פנימי ארוך ושיער אוזניים חיצוני בדרך כלל מופיע במהלך החיים ונפוץ בעיקר אצל גברים. בעבר, רופאים חשבו שזה גן שעובר בתורשה, אבל בהמשך מצאו שאין להן קשר לגנטיקה ולדפוסי הצמיחה של שיערות הפנים.

היום ידוע שיש כמה מצבים רפואיים נדירים שיכולים לגרום לכך, ויש גם כאלו שבכלל זוקפים את צמיחת שיערות האוזניים להורמון הטסטסטורון.

 אבל בשורה התחתונה – אין תשובה וודאית. 

איך מסירים את השיער הזה?

אחרי שהבנו קצת למה זה בכלל קורה, הגיע הזמן שנדבר על השיטות שיאפשרו לנו להסיר את שיער האוזניים שלנו.

מכשיר הסרת שיער אוזניים

קוצצי שיער אוזניים חשמליים הם בחירה לא רעה למי שנוסע הרבה או לא רוצה להתחיל להתעסק בפגישות עם קוסמטיקאיות או מכוני הסרת שיער.

המכשיר מסיר שיער מהאוזן בצורה דיי יעילה בתוך כמה דקות, הוא לא יקר במיוחד (בין 70-500 שקלים) והוא גם פועל על סוללות, ככה שאפשר להשתמש בו פחות או יותר בכל מקום.  

אבל כמו כל דבר, הוא מגיע גם עם חסרונות. המכשיר מספק תוצאות שמחזיקות למשך כמה שבועות בלבד ודורש התעסקות תכופה. אנשים רבים חושבים שזה כאב ראש רציני ומעדיפים פתרון קבוע.

חסרון נוסף הוא שהמכשיר יכול לפצוע את פנים האוזן, בעיקר אם נעשה בו שימוש מהיר ולא זהיר.

הסרת שיער מהאוזניים בלייזר

בשנים האחרונות, מכוני הסרת השיער החלו לשווק טיפולי לייזר גם לגברים. טיפולי הלייזר כבר הצליחו לכבוש גם את הקהל הגברי והפכו לשיטה הפופולרית ביותר להסרת שיער לטווח ארוך.

שיטת הלייזר ואיתה גם שיטות הסרת שיער נוספות כמו אפילציה, הסרת שיער ב-SHR והסרת שיער ב-IPL הן שיטות שמסירות שיער להמון זמן ובמקרים מסויימים גם לתמיד.


השיטות האלו הן הפתרון המושלם למי שלא רוצה להתעסק עם מסיר שיער אוזניים בכל כמה שבועות מחדש. מי שרוצה לגמור עם הסיפור הזה אחת ולתמיד, או לפחות לזמן הקרוב, יעדיף להשקיע בטיפולים האלו כדי להנות מראש נקי.

החסרון העיקרי של הסרת השיער בשיטות כמו לייזר הוא שהטיפול עולה לא מעט. טיפולי לייזר לאוזניים יעלו כמה מאות שקלים, שזה בדרך כלל יותר ממה שתשלמו כשתקנו מכשיר הסרת שיער אוזניים.

איך בוחרים?

בסופו של יום, כל אחד צריך לבחור את השיטה שמתאימה לו. מסירי שיער אוזניים ביתיים יכולים להיות פתרון מעולה למי שלא יכול להרשות לעצמו את המחיר של טיפולי הלייזר ושאר שיטות הטיפול המקבילות.

אבל אם יש לכם את האפשרות להשקיע בטיפולים האלו, כנראה שכדאי שתלכו על זה. הסיכון לפגיעה באוזניים נמוך בהרבה והתוצאות מחזיקות לטווח ארוך וחוסכות הרבה זמן התעסקות.

כותב הכתבה אינו רופא או מומחה להסרת שיער. חשוב להתייעץ עם רופא לפני שמבצעים טיפולי הסרת שיער מכל סוג.