טיפול בפטרת ציפורניים בקדימה צורן – לייזר, אקונומיקה או פדיקור? המדריך המלא

פטרת בציפורניים היא בעיה שלא ניתן להתעלם ממנה. במשך תקופה ארוכה ,אנשים ראו בפטרת כחלק מהשגרה. פטרת בציפורניים היא גם עניין של אסתטיקה, החום הישראלי מחייב אותנו ללכת בסנדלים. כך ,לא רק אנחנו סובלים מהמועקה אלא גם החברים שלנו, מתמודדים עם הדבר. טוב לדעת שכעת בקדימה צורן, נמצאים במרפאות , פתרונות מגוונים ויעלים שיכולים לגרום לפטרת להיעלם. אם יש ביניכם כאלו שלא מכירים מציאות אחרת וכבר אמרתם נואש, אל דאגה, המאמר הזה נכתב במיוחד בשבילכם, כדי לספק לכם מידע על הפתרונות הקיימים עכשיו.

טיפול בפטרת ציפורניים בקדימה צורן

הסבר כללי על פטרת הציפורניים

פטרת הציפורניים היא בעיה נפוצה עד מאוד בקרב האוכלוסייה. הבעיה נגרמת בגלל זיהום הציפורן ויכולה להופיע בכפות הרגליים והידיים. ישנם כמה גורמים היכולים לגרום להיווצרות פטרת הציפורניים. היגיינה לא טובה, שהייה ליד מקור חיידקים, הקפדה לא מספקת על טיפוח הרגל ועוד. לאורך השנים פותחו שיטות שונות ומגוונות לטיפול בפטרת הציפורניים. רופאים רבים בקדימה צורן למדו את התחום. אםבשנים קודמות, טיפול מניעת הפטרת כלל לקיחת כדורים ואי ידיעה אם הדבר יעזור, כעת הטכנולוגיה השתכללה והטיפול בבעיה הפך לקל יותר.

אז מה ניתן לעשות בכדי להירפא מפטרת ציפורניים בקדימה צורן

כמו שכבר כתבנו, הרפואה יודעת להתמודד עם פטריות בציפורניים. בחלק זה נפרט למענכם כיצד ניתן לרפא את הבעיה , נספר על האופציות הקיימות בקדימה צורן.

התמודדות באמצעות קרן IPL ולייזר

האפשרות הראשונה והיעילה ביותר היא טיפול מכשור הIPL. התרגום בעברית של IPL הוא Intense pulsed light. כלומר , קרן אור אשר תוקרן מעבר לציפורן, תסיר את החיידקים ולבסוף תפגע בצורה ממוקדת באזור בו צומחת הפטרת. קרן הלייזר עובדת באותה שיטה של הבזק הIPL , כאשר אין ודאות מה היא האפשרות הטובה יותר מבין השתיים. קליניקות שונות מתעסקות עם מכשור הIPL והלייזר , האפשרויות הרבות יכולות ליצור לכם הלקוחות מצב בעייתי.

יש להיכנס לאתרי האינטרנט לבדוק את הניסיון של החברות בקדימה צורן, לקבל המלצות מחברים שהשתמשו בשירותיו של המכון. לאחר מכן, יש לקבוע יום לפגישת ייעוץ בה תפגשו מומחה שידע לקבוע בשבליכם את הטיפול שייתן לכם מענה למחלה. כדאי לדעת שכיום קיימים מכשירי לייזר לשימוש באופן עצמי בביתכם הנמכרים בבתי המרקחת.
יש מקומת שבהם קוראים לטיפול פדיקור רפואי בקדימה צורן יש לשים לב ולבדוק שאתם מקבלים את הטיפול הנכון.

רוצים לראות בהדמיה על טיפולי לייזר להסרת פטרת ציפורניים, קרדיט – sanfranciscopodiatry:

התמודדות בעזרת תכשירים רפואיים בקדימה צורן

תכשיר רפואי הוא פיתרון נוסף להתמודדות עם פטריות בציפורניים. תחום רפואת הציפורניים התפתח עד מאוד בשנים האחרונות ועכשיו ניתן להתמודד עם בעיית הפטרת, בטיפול עצמאי ללא צורך לקבל טיפול מרופא. רופאים רבים השקיעו זמן רב בלמידת בעיית הפטרת והצליחו לפתח נוסחאות איכותיות שעזרו לייצר משחה לריפוי הפטרת. ניתן לגשת לבתי המרקחת הקרובים למקום מגוריכם בקדימה צורן ולרכוש את התכשיר שיתאים להתמודדות עם בעיית הפטרת הייחודית שלכם. ניתן לקנות את התכשיר ללא מרשם רופא. יש לקרוא את הוראות השימוש לפני תחילת הטיפול. יש להתייעץ עם רופא, לפני השימוש בתכשיר. כעת קיימים תכשירים צמחיים טבעיים.

העסקים לטיפוח הציפורניים בקדימה צורן, מטפלים כיום בהתמודדות בפטריות בציפורניים. גם טיפולים אלו הם טבעיים ונעשים על ידי מומחים אשר למדו את התחום. הטיפול נעשה בעזרת הסרה של החלק החולה בציפורן, שיוף הציפורן ומריחת תמיסות טבעיות. חלק מהמומחים רוקחים את השמנים הטבעיים בצורה עצמאית לכן, מומלץ ללכת לטיפול אצל מטפלים אשר אתם סומכים עליהם. גם במקרה הזה כדאי לקבל המלצות מכאלו שהיו מטופלים מאותו מומחה.

טיפול בעזרת אקונומיקה להתמודדות עם פטריות בציפורניים

תרופת סבתא ידועה כטיפול פטרת הציפורניים היא אקונומיקה. המחשבה העומדת מאחורי הטיפול בעזרת אקונומיקה, היא היכולת שלה להסיר חיידקים של לכלוך. יש כאלו שחושבים ששימוש באקונומיקה יכול להיות טוב כטיפול להתמודדות עם פטריות ציפורניים. שימוש מוגזם באקונומיקה יכול לגרום לנזק רפואי רציני ובמקרים מסוימים, לגרור טיפול בבית החולים. בנוסף כול אחד יקבל את הטיפול בצורה שונה. יעילות הטיפול ברוב המקרים איננה גבוהה. תרופות סבתא נוספות נפוצות הן לימון, מי מלח ושימוש במי פה, היעילות של תרופות אלה גם כן איננה איכותית.

איך להמנע מפטרת ציפורניים ואיך לטפל? ראו את ההסברים בסרטון יוטיוב הבא – קרדיט American Academy of Dermatology:

טיפול תרופתי בפטרת בציפורניים באמצעות כדורים

גם כיום אפשר למצוא כדורים תרופתיים לריפוי פטרת הציפורניים בקדימה צורן. השימוש בכדורים אלו הוא פרסנואלי ויכול להימשך למשך תקופה ארוכה. ניתן למצוא את הכדורים התרופתיים ברשתות הפארם השונות בקדימה צורן. חלק מין הכדורים יכולים לעשות בעיות בכבד.

מומלץ להגיע לרופא ולערוך בדיקה לפני תחילת הטיפול. לבסוף שימוש בתרופות יכול לגרום לתופעות לוואי נוספות כגון: כאבי ראש ובטן. בעת היריון, אין להשתמש בכדורים .תרופתיים. יש לבדוק האם הכדורים מצריכים מרשם רופא.
טיפ חשוב, יש לבדוק שהכן מטפלים בפטרת כראוי ולוודא שאתם לא מצבעים טיפול קוסמטי של לק ג'ל בקדימה צורן.

טיפול מונע של פטרת ציפורניים

כפי שטיפוח לא נכון גרם בעיה, כך הקפדה על הייגינה טובה בציפורני הידיים והרגליים, יכולה לעזור בהסרת הפטרת. הקפידו להחליף את הגרביים בכול יום ואף מספר פעמים במידת הצורך. דאגו לנעליים מין האיכות הגבוהה ביותר, נקו את הכפכפים איתם אתם מסתובבים. ניקוי מוקפד של כפות הידיים והרגליים והציפורניים בפרט יגרום לתוצאות איכותיות לאורך זמן.

מחירי הטיפולים השונים בפטרת בציפורניים בקדימה צורן

האפשרויות הרבות לריפוי פטרת הציפורניים הביאו לכך שאלו החולים במחלה, יכולים למצוא פתרונות במחירים שונים. טיפול על ידי מטפלים פרטיים במכונים השונים יכול להגיע לעלויות גבוהות ועד אלפי שקלים לטיפול. לעיתים, פטרת הציפורניים יכולה להימשך לכמה שנים לכן יש לבצע בדיקה מעמיקה לפני תחילת הטיפול ולהשוות בין הפתרונות.

ניתן למצוא אצל חלק מחברות הרפואה הציבוריות טיפולים במחירים זולים, לפעמים באיכות דומה לטיפולים הפרטיים, לכן יש לבדוק את אופציה זאת. הטיפולים לשימוש עצמי כמו משחות מחומרים טבעיים, הינם זולים יותר, אך השימוש בהם הוא פרסונאלי ויכול להימשך לאורך זמן. דבר דומה יכול להתרחש עם הטיפול התרופתי. אם השימוש העצמי מתברר כלא יעיל לאחר תקופת זמן מסוימת, מומלץ להגיע לרופא ולקבל חוות דעת נוספת.
כמובן בדקו שאתם מקבלים טיפול שהוא מומלץ ע"י משרד הבריאות, כי לא כל טיפול קוסמטי בקדימה צורן מתאים.

סוג הטיפול טבלת הערכת מחירים של טיפול בפטרת ציפורניים בשיטות שונות
טיפול בשמן/אקונומיקה 81-138 ₪
טיפול טבעי עבור טיפול אחד 210-327 ₪
פדיקור לטיפול בפטרת ציפורניים טיפול אחד 262-345 ₪
הסרת פטרת ציפורניים בלייזר עבור אצבע אחת 828-2403 ₪

ט.ל.ח – טווחי המחירים הם הערכה בלבד, המחירים יכולים להשתנות.
הבהרה חשובה:
יש לראות במידע זה כטיפים והמלצה בלבד, להנחיות מקצועיות צרו קשר עם רופא בקופת החולים אליה אתם משתייכים.