אפילציה לגברים

אפילציה לגברים – איך זה עובד, מה הם הסכנות האפשריות ועוד טיפים…

חלק בלתי נפרד מאידיאל היופי שלנו בעולם המודרני כולל עור חלק ונקי משיער מיותר ובניגוד לימים קדומים יותר בהם "נהנו" רק הנשים מהעיסוק בהסרת שיער כיום חל האידיאל על שני המינים גם שגם הגברים שמעוניינים להראות במיטבם וליהנות מגוף חלק ומושך ופנים חלקות מגיעים אל מכוני הסרת השיער ומבצעים טיפולים מתקדמים שונים שביניהם ניתן לכלול את שיטת האפילציה. בין האזורים הפופולאריים בהם ניתן להסיר שיער באפילציה ניתן לראות כי גברים רבים מבצעים הסרת שיער באזור עצמות הלחיים.

איך עובדת השיטה?

הסרת שיער באמצעות אפילציה מתבצעת באמצעות מחט חשמלית. המחט מוחדרת לכל אחד מזקיקי השערות בנפרד ומעלה את הטמפרטורה של כלי הדם שאחראיים על ההזנה של הזקיק עד שהם נקרשים – כתוצאה מכך מפסיקים כלי הדם את פעולת ההזנה והזקיק מת. שיטת האפילציה נחשבת לאחת השיטות היעילות ביותר משום שהיא יכולה להסיר עד כ- 95% מהשיער.

להסרת שיער באמצעות אפילציה יש יתרונות נוספים, יתרון משמעותי של השיטה הוא שהיא מתאימה לכל גווני  העור ולכל סוגי השיער – לרבות שיער עדין ובהיר. את טיפולי האפילציה ניתן לבצע עד פעמיים בשבוע ולזרז את התהליך. כמו כן, ניתן לשלב בין האפילציה ובין שיטות מתקדמות אחרות כמו: הסרת שיער בלייזר.

למי אסור לבצע הסרת שיער באפילציה?

טיפולי האפילציה אינם מתאימים לכולם. אנשים שחולים בסכרת קשה או סובלים מבעיות בקרישת דם, מערכת חיסונית ירודה, זיהומים ומחלות עור לא מתאימים לטיפול. כמו כן, לא מומלץ לבצע את הטיפול במהלך גיל ההתבגרות שכן השינויים ההורמונליים משפיעים על צמיחת השיער – לא מסוכן לבצע את הטיפולים בשלבים אלו אך הטיפול עשוי שלא להצליח ולכן רצוי לדחות אותו לאחר שהגוף יתאזן.

מהם החסרונות של האפילציה? איך להפחית את הסיכונים?

כמו כל טיפול אסתטי יש לאפילציה גם חסרונות – ראשית, הטיפול ארוך באופן יחסי משום שכפי שציינו – המחט פוגעת בכל שיערה בנפרד ולכן הוא לא מתאים לאזורים גדולים אלא בעיקר לפנים.

חיסרון נוסף של הטיפול הוא הכאב ותחושת חוסר הנוחות שהוא גורם אך אפשר להפחית את דרגת הכאב על ידי שימוש במשחת אלחוש, את המשחה יש למרוח שעה לפני הטיפול. חסרונות נוספים של אפילציה הם תופעות הלוואי שלה שעשויות להיות: הופעת פצעים קטנים במקום המטופל. הפצעים שמגלידים תוך מספר ימים עשויים לגרום לתחושת הכאב להמשיך גם לאחר הטיפול ואם מרגישים בכאב כדאי למרוח משחה מרגיעה כדוגמת אלוורה.  כמו כן, יש לשמור על המקום המטופל היגייני ולהקפיד למרוח קרם לחות אחרי המקלחת. סיכונים נוספים וקיצוניים יותר של הסרת שיער באפילציה הם: זיהומים, צלקות, כוויות, חורים, נפיחות ופיגמנטציה שעלולה להיות תוצאה של חשיפה לשמש ולכן יש להימנע מחשיפה ולמרוח קרם הגנה.

בחירת מטפל מקצועי לטיפול מוצלח והפחתת הסיכונים

נוסף על הצורך להישמר מהשמש ולמרוח קרם הגנה – דבר שתלוי במטופל, יש לבחור מטפל מקצועי שעבר הכשרה ועובד במכון מוכר ובעל מוניטין חיובי או בקוסמטיקאית עצמאית שעברה הכשרה. המקום בו מתבצע הטיפול צריך להחזיק במכשור מתקדם ואיכותי ובאישור שמקנה לו את האפשרות לבצע את טיפולי האפילציה. כמו כן, יש לוודא כי המכון או הקוסמטיקאית מעניקים אחריות על הטיפול.

מטפל מקצועי יהיה בעל מקצוע שעבר הסמכה, מקפיד לבצע את הטיפול באמצעות מחט אישית ושומר על הכלים סטריליים. רצוי מאוד לפנות אל חברים וקרובי משפחה שהסירו שיער באפילציה, בעידן בו רבים מבצעים את טיפולי הסרת השיער המתקדמים יהיה קל למצוא אנשים שיכולים  לספק חוות דעת ולהמליץ על מטפלים מקצועיים.

כיום ניתן למצוא מגוון מכונים שמבצעים אפילציה כך שאין שום בעיה למצוא מכונים שמציעים טיפולי אפילציה לגברים בראשון לציון ומבצעים טיפולי אפילציה לגברים בחיפה, הסרת שיער באפילציה בתל אביב ובערים נוספות. כמובן, שמומלץ לבחור במכון שנמצא בקרבת אזור המגורים או העבודה – הדבר יסייע למטופל לחסוך זמן ולהגיע בתדירות גבוהה שתזרז את התהליך. בנוגע למחיר הטיפול – עלות רבע שעה עומדת על כ- 70 ₪ בממוצע.

גברים שביצעו את טיפולי האפילציה אצל מטפל מוסמך ומנוסה ושמרו על כל כללי הבטיחות סיפרו כי הטיפול שיפר את המראה החיצוני שלהם, תרם לעלייה בביטחון העצמי שלהם וסייע להם להצליח יותר עם בנות המין הנשי כך שאם מדובר על אזור קטן והמטופל מתאים לטיפול ולא סובל מהבעיות הבריאותיות שהוזכרו הרי שהטיפול מומלץ ביותר.